• Vítejte v Prorecords

  www.prorecords.cz

  Vítejte na oficiálních stránkách nahrávacího studia Prorecords, Na webu najdete nejen nabídku jednotlivých hudebních, produkčních a postprodukčních služeb, které jsem pro vás schopen zajistit, ale také ukázky prací dříve realizovaných ve studiu.

 • Rozhlasové spoty

  PRORECORDS

  Studio má letité zkušenosti s výrobou zvukové grafiky. Autorsky složené jingly, podkresy, znělky apod. Ukázky najdete zde

  Ukázky

 • Obraz a zvuk

  PRORECORDS

  Střih zvuku k výslednému obrazu. Mastering a výsledný mix. Studio disponuje profesionálním obrazovým vybavením.

 • Televizní podkres

  PRORECORDS

  Výroba zvukového podkresu k obrazu. Výsledný mix a mastering hudby k televizním pořadům. Střih hudby podle obrazového zadání.

 • Reklamní spoty

  PRORECORDS

  Výroba profesionálních rádiových spotů. Výběr ze zkušených speakerů. Autorské složení hudby k spotu. Na dodaný obraz, zvuková výroba televizní reklamy. Ukázky najdete zde.

  Ukázky

Native Instruments

v .

Native Instruments

Na začátku roku jsem se rozhodl poněkud upgradeovat softwaerovou výbavu studia. Už kdysi jsem se setkal s balíkem pluginů a prográmků na výrobu muziky pod názvem Native komplete. Je to už dlouho a tenkrát měla tahle krabice tuším pořadové číslo 6. S Native jsem pak prošel ještě pár prográmku, ale už jsem je moc nepoužíval. Po čase, kdy se člověk tak trochu ve vlnách věnuje třeba více pluginům na mástering, pak pořizuje nový preamp jsem se zase vrátil ke zvukům a zjistil, že tenhle balík je v současnosti nezbytnou součástí vybavení studia. Po zakoupení mě samotná instalace, která je na přiložením disku, sice trvala asi 6,5 hodiny a následný upgrade z netu asi 3,5 hodiny, ale obsah opravdu překvapil. Nesčetně nástrojů které použijete k taneční hudbě, akustických k popu a nebo celá řada nástrojů k výrobě filmové muziky. Skutečně tisíce možností použití samplů, syntéz a mnoho efektů a pluginů. Je to inspirativní a to potřebuje každý producent. Od té doby co mám Native Komplete odpovídám na otázku, kdy dneska přijdeš domu? “ Dneska přijdu až zítra” Je s čím si hrát…

Martin

Omnisphere 2

v .

Omnisphere 2

Další synthesizer Instrument co stojí za to. Už jednička byla hodně dobrá a tady se firma Spectrasonic předvedla. V minulém roce vydala druhé pokračování virtuálního nástroje Omnisphere. Vypisovat ,co nového přináší druhé pokračování tohoto nástroje, je zbytečné. Na stránkách spectrasonic lze přehledně najít všechno. Mě chvilku trvalo nežli jsem si zvykl na lehce pozměněné hledání a třídění zvuků, ale za chvilku jsem měl nástroj pod kontrolou. Zvuk je precizní a ve výběru najdete všechno. Přes plochy, kytary, piána až po psychedelické zvuky u kterých jsem přemýšlel, jestli si nemám otevřít láhev něčeho ostřejšího..:-) Ne, bez dlouhých řečí…Nabušená banka zvuků, 25 nových efektů, nové filtry, nový arpeggiator a další a další. Novinkou je taky instalace dodávaná na flash disku. Vypadá to jako o něco tlustší kreditní karta a když jí zasunete do počítače, tak vám to umožní vstup na stránky, kde pak nějakou dobu trávíte stahováním celé instalace. Pak se jen zaregistrovat a frčíte světem zvuků jak na dálnici (nemyslím teď D1, spíš 4 proudovku před Mnichovem..:-) )

Martin

Nord Lead A1

v .

Nord Lead A1

Tak jsem po čase zase zatoužil po železe.
Virtuály jsou super, ale občas člověk potřebuje sáhnout po knoflíku. Dlouho jsem hledal a nemohl se rozhodnout. Nakonec padla volba na zemi ,kde mají letitou zkušenost nejen s krabicema ze kterých pak, když návod dá, složíte i obývací stěnu, ale sídlí tady taky firma Clavia. Ta po celé řadě “synťáků” představuje nový přírůstek do rodiny syntezátorů - virtuálně analogový modelingový syntezátor Nord Lead A1. Původně jsem chtěl Nord Lead 4, ale ukázalo se, že je to vlastně totéž, akorát to má míň kroutítek. Rozdíl jsem spatřil hlavně v použití. Když budete chtít vyrazit zahrál s kapelou, pak je 4 s klapkama dobrá volba. ale když si sednete do studia a máte čas a hlavně vše můžete dopoladit počítačem, pak nepotřebujete tak velkou mašinu. A1 má všechno a přitom rozdíl v ceně je dost zásadní a ještě ve chvíli kdy narazíte na akci. Původně jsem si myslel, že akce se týkají jen mouky, mlíka a vybraného druhu alkoholu, ale neni tomu tak :-) Když to budete sledovat, jde to až do tisíců.

Ale zpátky kčerveno šedivé krabičce. Součastí balení Lead A1 je i software Nord Sound Manager pro OS X i Windows. V tomto jednoduchém programu si můžete upravovat názvy zvuků, měnit jejich pořadí, zálohovat či znovu vyvolávat nastavení celého nástroje.

K dispozici je 8 bank po 50 přednastavení. V Módu performance je jich 4x50. Taky dobrý. Efekty : Flanger, Phaser, Ring Modulation, Chorus, Ensemble, Drive Delay s funkcí tap tempo, 4 levely feedbacku, ping-pong, dry/wet mix. Delay rate lze synchronizovat s Master Clock. Reverb (Room, Stage 1, Stage 2, Hall 1, Hall 2), takže taky dobrý. Ale to jsou jen data, která opět naleznete na stránkách výrobce nebo prodejce. Takže můj pocit je, že zase mám s čím kroutit a ještě k tomu to má výsledek. Je ,to synth, který se prosadí. Když chcete aby vám zvuky nedělaly jen výplň v nahrávce, ale taky se trochu předvedly, tak doporučuju.

Martin

Kam pro techniku

v .

Již dlouhá léta jsem hledal spojence v oblasti dodávání techniky do studia. Narazil jsem na firmu, která neni na našem trhu nováčkem a pro mnohé je již velice dobře známou. Ani pro mě nebylo nic nového narazit na internetové stránky a nejrůznější recenze firmy. Ovšem vše se změnilo když jsem potřeboval vyřešit rychlý problém nákupu techniky. Některé na zkoušku mnou oslovené prodejny se ukázali spíše překupníky, nežli odborníkem v oboru. Na dotazy na jednotlivé produkty jsem dostal zřídka kdy odpověď a když tak byla strohá ve smyslu “ to je dobrý výběr” To mě ale bohužel neuspokojuje. Nehledě na fakt dodání techniky v úplně jiném termínu nežli je uvedeno na internetových stránkách firem. Abych nechodil dlouho kolem horké kaše, firma která dokázala nejen poradit a konfrontovat mé poznatky, ale dokázala také zajistit včasné dodání je AUDIOTEK.cz Osobní přístup a rychlá komunikace je nejdůležitějším pojítkem mezi zákazníkem a obchodem, takto to alespoň cítím já. A tady to světe div se...funguje!

Mikrofonní předzesilovač

v .

Rozhodl jsem se vyzkoušet ve studiu další mašinku. Neni to nic převratného ani nového. Ale stojí za zmínku. Mnohdy člověk stojí před rozhodnutím, jak naložit s mikrofony a zvukem který z nich leze. I já jsem stál před rozhodnutím co udělat se surovým zvukem přímo (píchnutého) mikrofonu do pultu a následně do počítače. Nabízí se řešení pořídit mikrofonní preamp a nebo ještě dál, mokrofonní a zároveň i nástrojový předzesilovač, který můžete nadále použít i jako předzesilovač, třeba pro kytaru. 

Tohle nabízí výrobce Art a Luthere.

Art Voice Channel vyšel už v roce 2008 a rozšiřuje možnosti bratrských VLA a Pro Channel. Jedná se o diskrétní Class A mikrofonní a nástrojový předzesilovač doplněný lampovým stupněm a  který nadále  disponuje parametrickým equalizérem který nabízí čtyři pásma korekcí se zdvyhem +/- 12 dB a dynamickou úpravou signálu. Nechybí fantomové napájení a dnes zcela běžná plynulá regulace vstupní impedance. Výstupů má tento stroječek celou hromadu. Digitální výstupy nabízí S/PDIF, AES/EBU a ADAT/TOS link v 16 a 24 bitch a 44.1 až 192 kHz. USB rozhraní, Word Clock In a Thru  a nebo třeba inzert a možnost připojení analogového eff procesoru, nebo zapojení jakéhokoliv zařízení a převedení signálu do digitální podoby. Tak to byla spíše data. Musím říct ,že jde o poměrně dobré zařízení hlavně ze strany poměru výkonu a ceny. dostanete víc, nežli zaplatíte. ale pozor! stejně jako u jiných krabiček i tato varuje. Díky mnoha možnostem nastavení toho lze taky hodně pokazit. Čím více( kroutítek), tím je třeba větší citlivosti v nastavení jednotlivých parametrů.  

Art Voice Channel mají v podstatě ihned na kytary.cz