• Vítejte v Prorecords

  www.prorecords.cz

  Vítejte na oficiálních stránkách nahrávacího studia Prorecords, Na webu najdete nejen nabídku jednotlivých hudebních, produkčních a postprodukčních služeb, které jsem pro vás schopen zajistit, ale také ukázky prací dříve realizovaných ve studiu.

 • Rozhlasové spoty

  PRORECORDS

  Studio má letité zkušenosti s výrobou zvukové grafiky. Autorsky složené jingly, podkresy, znělky apod. Ukázky najdete zde

  Ukázky

 • Obraz a zvuk

  PRORECORDS

  Střih zvuku k výslednému obrazu. Mastering a výsledný mix. Studio disponuje profesionálním obrazovým vybavením.

 • Televizní podkres

  PRORECORDS

  Výroba zvukového podkresu k obrazu. Výsledný mix a mastering hudby k televizním pořadům. Střih hudby podle obrazového zadání.

 • Reklamní spoty

  PRORECORDS

  Výroba profesionálních rádiových spotů. Výběr ze zkušených speakerů. Autorské složení hudby k spotu. Na dodaný obraz, zvuková výroba televizní reklamy. Ukázky najdete zde.

  Ukázky

Nord Drum2

v .

Před 14 dny se mi konečně po nějakém čase dostal do rukou další přírůstek švédské rodiny Clavia, Nord Drum 2. Měl jsem možnost si přečíst pár článků, co tahle mašinka umí, ale důležité bylo si na ní udělat vlastní názor. Zmiňovat hystorii 80’ let kdy začaly tyhle moduly vznikat po boku syntezátorů, tenkráte módních elektronických zvuků, je myslím zbytečné. Přístroj může být jak rozšířením bicí soupravy tak dobrým pomocníkem při studiové práci. Umožňuje připojení šesti triggerů, což by v případě samostatného použití bylo málo, ale díky sequenceru je to parádička nabízející pěkné elektronické rozšíření.

Zvuky z presetů lze dále přetvářet pomocí oscilátorů ve čtyřech průbězích a lze nastavit i výšku tónu. Nebudu popisovat všechno co lze a nelze přenastavit, o tom už bylo napsáno hodně a vše je i v návodu dostupném na oficiálních stránkách. Musím ale zmínit, že kdo neměl ještě v ruce žádný přístroj od “Clavie” bude si s tím chvilku hrát, nežli ho to začne stoprocentně poslouchat. I mě tohle chvilku trvalo nejen u ND2, ale i u Nord Leadu 4.